På frokostseminaret får vi besøk av tre eksperter på området, som vil dele av sin kunnskap, perspektiv og erfaring innen KI:
Liv Dingsør, Administrerende direktør i Digital Norway: Kraften i digital forestillingsevne
Liv vil se nærmere på hvordan vår forståelse av teknologiens utvikling ofte skaper misforståelser – vi venter oss for mye på kort sikt, men ser ikke de store konsekvensene på lang sikt. Da er det lett å bli skuffet over det som skjer i dag, og samtidig gå glipp av morgendagens gevinster. I vårt møte med bedrifter innen alle bransjer ser vi hvor viktig digital forestillingsevne er for å hente ut reelle og positive effekter av teknologi i praksis. Men hvordan kan vi trene på det? Og hvem sitt ansvar er det?
Liv Dingsør er administrerende direktør i Digital Norway, en non-profit organisasjon som jobber med å få fart på digitaliseringen av norsk næringsliv, med et spesielt fokus på SMB-bedrifter. Dingsør brenner for å forløse kraften i data og teknologi for bredden av næringslivet.
Herman Sjøberg, CEO i Ayfie: Fra KI-hype til forretningsmessig verdi: Praktisk implementering av generativ KI
Herman vil ta deg gjennom en praktisk reise inn i fremtidens arbeidshverdag. Med eksempler fra kunder vil han demonstrere hvordan generativ KI kan implementeres trygt og effektivt i bedrifter. Herman vil legge særlig vekt på sikker håndtering av bedriftssensitive data, metoder for å sikre nøyaktige og pålitelige KI-responser, praktiske løsninger på utfordringer som hallusinasjoner og feilinformasjon, samt strategier for en vellykket integrasjon av KI i eksisterende arbeidsprosesser.
Herman Sjøberg er CEO i teknologiselskapet Ayfie, som spesialiserer seg på å gjøre virksomheters interne data tilgjengelig for generativ KI. Han har lang erfaring med å implementere KI-løsninger i store organisasjoner, noe som har gitt ham verdifull innsikt i hvordan moderne teknologi kan skape målbar forretningsverdi.
Ida Nordahl, Seniorrådgiver i Advansia Digital: Hvordan få KI til å spille på lag med deg?
Ida vil prate om KI-verktøyene som har blitt tilgjengelig for de fleste, og hvorfor det er viktig å forstå hvordan vi kan bruke disse effektivt. Gjennom en praktisk tilnærming og erfaringsdeling vil vi få presentert teknikker for hvordan vi kan få mest mulig ut av verktøyene, samtidig som vi er oppmerksomme på hvilke utfordringer som finnes.
Ida Nordahl er seniorrådgiver i Advansia Digital, hvor hun blant annet utvikler og holder kurs innen generativ KI. Ida er sertifisert som prompt engineer, i tillegg er hun sertifisert for implementering av ISO42001 AI Management Systems.
Tid: Onsdag 05. mars kl. 08:00–10:00.
Sted: Lilleakerveien 8, 0283 Oslo – Advansia sitt auditorium
Det er gratis å delta på arrangementet.